Dokonalá ochrana - Impregnace NANOBALA Impregnace NANOBALA - vynikající účinek Impregnace NANOBALA - dokonalý účinek

Bundy - impregnace proti vodě a špíně - nepromokavá úprava

Téměř z každé bundy lze impregnací Nanobala vytvořit nepromokavé a přitom prodyšné oblečení do každého počasí.

Nanotechnologické impregnace mají vynikající účinky a podstatně delší funkčnost, než doposud používané impregnace.

Jsou založeny na principu lotosového efektu - ochranná nanovrstva zabraňuje vsáknutí kapaliny, která se stáhne do kuliček a spolu s nečistotami se skutálí z povrchu materiálu.

Impregnace mají také samočistící účinek. Ten je znatelný při znečištění bundy politím - kávou, colou nebo červeným vínem, kdy na bundě nezůstanou žádné skvrny.

Účinek nano impregnace na bundy

Naimpregnováním bundy se kolem jednotlivých vláken vytvoří transparentní nano vrstva, která chrání oděvní materiál před chemikáliemi do hodnoty pH 13. Při znečištění bundy od bláta, asfaltu, žvýkaček a jiných pevných nečistot tato vrstva značně usnadní jejich odstranění. Ve většině případů stačí k očištění čistá vlažná voda.

Vzhled, omak a prodyšnost bundy se po ošetření nano impregnací nemění.

Nanotechnologická impregnace je určena pro všechny typy bund - jarní, zimní, outdoorové, softshellové, vycházkové, pracovní i moto bundy z téměř všech druhů materiálů - polyesteru, bavlny, nylonu, ale i kůže hladké a nubukové.

Není použitelná na bundy z nesavého - neprodyšného materiálu (pogumované, s teflonem, syntetické nebo lakované kůže). U velmi tenkých větrovek - šusťákových bund závisí funkce impregnace na hustotě vazby tkaniny.

 

Výhody použití hydrofobní impregnace NANOBALA na Vaši bundu:

  • Nepromokavost bundy = zvýšení komfortu

  • Ochrana bundy proti dešti, blátu
  • Odolnost před vznikem skvrn
  • Usnanění čištění bundy = úspora nákladů
  • Bunda zůstává prodyšná
  • Jednoduchá aplikace
  • Dlouhodobá hydrofobní ochrana

 

Produkty na impregnaci bundy:

LTProtectPlus

- hydrofobní impregnace na lihové bázi

Vypranou nebo jinak očištěnou bundu (bez přidání aviváže) nastříkáte celou z vnější strany rozprašovačem tak, aby povrchová vrstva bundy byla celoplošně vlhká (cca 100-200ml na 1m2). Necháte 24 h schnout - pro zformování nanovrstvy. Takto ošetřenou bundu lze - podle symbolů na etiketě - běžně prát do teploty 40°C.

 

LTProtect

- hydrofobní impregnace na vodní bázi odolná častému praní

Pro bundy z bavlny a materiálů (včetně všech ozdobných prvků), které odolají teplotám 150°C (symbol vlna na žehličce) lze použít nano impregnaci na vodní bázi LTProtect. Po nanesení impregnace a vysušení bundy je třeba zafixovat nano vrstvu ohřevem na 150°C po dobu 5 minut. (V domácích podmínkách se dá fixace provést v horkovzdušné troubě se spolehlivě regulovatelnou teplotou.)
Impregnace LTProtect odolává teplotě praní do 60°C a je funkční až po dobu 25 pracích cyklů - téměř permanentní. Je vhodná především na pracovní bundy, blůzy.

 

Pro bundy z bavlny a materiálů (včetně všech ozdobných prvků), které odolají teplotám 150°C (symbol vlna na žehličce) lze použít nano impregnaci na vodní bázi LTProtect. Po nanesení impregnace je třeba zafixovat nano vrstvu ohřevem na 150°C po dobu 5 minut.
V domácích podmínkách se dá provést v horkovzdušné troubě se spolehlivě regulovatelnou teplotou. Tato impregnace odolává teplotě praní do 60°C a je funkční až po dobu 25 pracích cyklů - téměř permanentní. Je vhodná především na pracovní bundy, blůzy.

 

Impregnace Nanobala ochraňují vlastní materiál, usnadňují čištění a snižují náklady na jeho údržbu.

Neobsahují žádné vosky, silikony ani akrylátové složky. Po odpaření nosné kapaliny jsou obě impregnace zdravotně nezávadné.

Nano impregnace na bundy mají výborné uplatnění pro sportovce, motorkáře, myslivce, turisty. Svou funkčností jsou vynikající i pro běžné nošení.

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů společností Nanobala s.r.o.

Copyright © 2010-2019, Nanobala s r.o. Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s r.o. zakázáno

TOPlist